Jak wygląda terapia online?

Jest to forma psychoterapii indywidualnej lub psychoterapii par, która prowadzona jest przez Internet. To świetne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą lub chcących korzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty poza swoim miejscem zamieszkania. Jest to również opcja “awaryjna” dla osób uczestniczących w terapii na żywo - można odbyć spotkanie online w wypadku choroby czy wyjazdu nie tracąc ciągłości procesu terapeutycznego.

 

W Centrum Psychoterapii EMPATEA korzystamy z platformy Skype lub platformy obsługiwanej przez twojpsycholog.pl. W przypadku użycia platformy Skype, spotkanie odbywa się zawsze na tym samym koncie, sesje prowadzone przez twojpsycholog.pl odbywają się pod innym linkiem w każdym tygodniu, który terapeuta przesyła przed spotkaniem. Przed pierwszym spotkaniem terapeuta pobiera do klienta dane niezbędne do uzyskania połączenia.

W spotkaniu online ważne jest zadbanie o dobry mikrofon i słuchawki oraz o bezpieczną przestrzeń, w której będziesz mógł swobodnie rozmawiać o swoich trudnościach. Ważne jest rówież, żebyś miał włączoną kamerę, terapeuta również ma zawsze włączoną kamerę. Dzięki temu możemy najbardziej przybliżyć warunki spotkania online do warunków w gabinecie.

informacja o cookies

Szanowny czytelniku

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.