Kiedy warto pójść na terapię?

Powody, dla których warto skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeutów są różne. Alarmującym może być moment, w którym zaczynasz odczuwać, że Twoje problemy utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie. Warto obserwować, czy ich intensywność nie zagraża swobodnym interakcjom zawodowym, z przyjaciółmi i rodziną oraz z samym sobą.

Nie warto zwlekać z umówieniem się na pierwszą wizytę terapeutyczną - nieleczone trudności mogą z czasem się nasilać, co utrudnia pracę nad nimi w późniejszym okresie. Na terapię warto też pójść, kiedy stoimy przed ważnym wyborem w życiu, mierzymy się z intensywnymi emocjami, towarzyszącymi np. ciąży, porodowi, zawarciu małżeństwa, wyborze lub zwolnieniu się z pracy. Te i inne - często przełomowe - wydarzenia w życiu mogą powodować niepokój lub niepewność, możemy odczuwać potrzebę porozmawiania z kimś na temat towarzyszących nam odczuć i rozterek.

Wówczas również warto rozważyć terapię, która pozwoli dogłębnie zrozumieć nam daną sytuację lub wybór, którego musimy dokonać. Jednym z innych czynników, które mogą być powodem dla którego warto zwrócić się o pomoc do terapeuty, jest samorozwój i chęć poznania samego siebie.

Terapeuta może być pomocnym przewodnikiem, zachęcać do wgłębiania się w swoje odczucia, poszukiwanie mocnych i słabych stron. Jeśli dokonasz wyboru i sięgniesz po pomoc terapeutyczną , to pamiętaj, że warto znaleźć profesjonalistę pracującego w odpowiednim dla Ciebie nurcie psychoterapeutycznym.

W naszym innym artykule przybliżamy Ci najpopularniejsze nurty: https://empatea.pl/artykul/aktualnosci/jaki-nurt-psychoterapii-wybrac.

Warto sięgnąć po pomoc, jeśli tego potrzebujesz.

informacja o cookies

Szanowny czytelniku

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.