Ewa Włodarczyk

Jestem  psychoterapeutką poznawczo – behawioralną, w trakcie szkolenia w w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO. Jestem również członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Wybrałam nurt poznawczo-behawioralny, ponieważ cenię metody i narzędzia, które mają udowodnioną skuteczność, popartą badaniami. Ten sposób pracy realnie pomaga w poradzeniu sobie z doświadczanymi trudnościami i pomaga lepiej funkcjonować.

Co jest dla mnie najważniejsze w pracy?

Osobiście bardzo cenię strukturę i ramy proponowane przez terapię poznawczo-behawioralną, które jasno wskazują kierunek terapii.

Szczególnie bliskie są mi techniki tzw. trzeciej fali terapii CBT – terapia poznawcza oparta na uważności. Uczestniczyłam w kursach mindfulness (MBSR oraz MBCL) regularnie praktykuję uważność. Uważam, że skupianie się na tym, co obecne w tu i teraz pozwala nam lepiej rozumieć siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość i sprawniej radzić sobie z problemami. Kiedy skupiamy się na rzeczywistych doświadczeniach, łatwiej jest nam zbudować dystans wobec przytłaczających myśli i emocji oraz stworzyć przestrzeń, w której możemy zdecydować jak chcemy się czuć i świadomie zmieniać myśli i przekonania.

Ważne jest dla mnie budowanie relacji terapeutycznej, opartej na szczerości, zaufaniu i obustronnym zaangażowaniu w proces.

Z kim pracuję?

Pracuję z osobami zmagającymi się z depresją, obniżeniem nastroju, zaburzeniami lękowymi, nadmiernym stresem, kryzysami emocjonalnymi, zaburzeniami odżywiania. W gabincie pracuje też z osobami neuroatypowymi, które zmagają się z problemami wynikającymi z AHDH czy spektrum.

Ulubiony cytat

Powinniśmy zrozumieć, że nie dostaniemy z powrotem żadnej chwili, którą się nie cieszyliśmy – nie będziemy mogli pójść do żadnego biura, złożyć reklamacji i dostać kilku dodatkowych lat do przeżycia jak w jednej z książek Sartra. Każdy nasz dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia. Dlatego naprawdę musimy zadbać o to, żeby wszystkie nasze dni były dobre.

~Lama Ole Nydahl

 

 

informacja o cookies

Szanowny czytelniku

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.