Marta Barańska

Psychoterapeutka CBT w procesie certyfikacji, neurologopeda

Co jest dla mnie najważniejsze w pracy?

Wartości jakie przyświecają mi w pracy to zaufanie, akceptacja, empatia i etyka. Podczas spotkania staram się stworzyć atmosferę otwartości i uprzejmości. Zależy mi na nawiązaniu dobrej relacji z osobą, której pomagam. Moja praca oparta jest na podejściu poznawczo - behawioralnym, bliskie są mi techniki trzeciej fali CBT takie jak ACT czy Terapia Schematów.

 

Z kim pracuję?

Swoją pomoc kieruję do osób dorosłych i starszej młodzieży, którzy borykają się z takimi trudnościami jak: obniżona samoocena, depresja, lęk, trudności w relacjach, ale także do osób, które doświadczyły straty/żałoby. Udzielam również wsparcia osobom dotkniętym wykluczeniem oraz cierpiącym z powodu choroby terminalnej bliskich. 

Fascynuje mnie neuroróżnorodność oraz złożoność ludzkiej osobowości. W obszarze moich zainteresowań zawodowych jest neurobiologia i psychosomatyka. W swojej pracy udzielam wsparcia także dla osób ze spektrum autyzmu czy innymi wyzwaniami neurorozwojowym.

Podczas pracy w sądzie rodzinnym zdobywałam również doświadczenie w pracy systemowej i mediacyjnej z rodzinami z różnych środowisk. Mam doświadczenie w pracy neurologopedycznej z dorosłymi osobami dotkniętymi chorobami neurologicznymi czy onkologicznymi (m.in. choroba Parkinsona, glejaki, otępienia czołowo - skroniowe) oraz po incydentach neurologicznych takich jak udar i uszkodzeniach czaszkowo - mózgowych. Pracuję także udzielając wsparcia emocjonalnego osobom z ograniczonymi możliwościami komunikacji np. w przypadku afazji. Swój warsztat pracy rozwijam poprzez szkolenia i superwizję.

 

Ulubiony cytat:

Nie rzeczy niepokoją człowieka, lecz nasze wyobrażenia o nich.

- Epiklet

informacja o cookies

Szanowny czytelniku

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.